Pianka kitesurfing – pianka neoprenowa do kitesurfingu

Wszystko o piankach neoprenowych. Korzystając z uroków sportów wodnych, bardzo często zmuszeni jesteśmy chronić swoje ciało, albo przed zimnem, albo przed zbyt dużym słońcem pianką do kitesurfingu. Warunki atmosferyczne w Polsce, niestety nas nie rozpieszczają, ponieważ albo musimy zmagać się z zimną wodą, silnym i mroźnym wiatrem, albo bardzo ostrym słońcem, które jest w stanie poparzyć naszą skórę, jeśli nie będziemy o nią dbać. Oczywiście na wszystko jest sposób, ponieważ wystarczy kupić odpowiednią piankę, do naszych wymagań. Musimy jednak wybrać, czy niezbędna nam będzie pianka cienka, czy raczej pianka letnia, która używana jest w okresie wakacyjnym, gdy warunki są cieplejsze. Ale czym mogą różnić się od siebie pianki neoprenowe?

Pianka neoprenowa do kitesurfingu

pianka-neoprenowa-do-kitesurfingu
pianka-kitesurfing

Charakterystyczne, że pianka neoprenowa ciepła, jest o wiele grubsza i służy raczej do pływania w zimnych zbiornikach wodnych na kitesurfingu, oraz gdy wiatr jest bardzo nieprzyjemny i może powodować u nas choroby, warto zainwestować odpowiednio trochę pieniędzy, niż później zmagać się z nieprzyjemnościami, których mogliśmy od razu uniknąć. Zazwyczaj pianka neoprenowa do kitesurfingu stosowana jest do treningów po sezonie, lub w miejscach, gdzie warunki nie są do końca sprzyjające pływaniu. Przeważnie stosowana jest przez nurków, ponieważ na dużej głębokości, woda osiąga bardzo niskie temperatury. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że taka pianka nie będzie tania, jednak lepiej wydać kilka złotych więcej i mieć pewność, że nie skończy się to dla nas źle.

Pianka neoprenowa na cieplejsze dni kitesurfingowe

pianka-do-kitesurfingu
pianka-neoprenowa-kitesurfing

Jeśli potrzebujemy pomocy, ponieważ nie wiemy jaka firma będzie dobra, a wolimy kupić coś lepszego, wystarczy wpisać pianka neoprenowa kitesurfing w internecie i od razu znajdziemy mnóstwo wyników for internetowych, na których zawodnicy wypowiadają się na temat swoich doświadczeń. Biorąc pod uwagę, że kitesurfing to sport sezonowy, najwięcej opinii znajdziemy na temat pianek letnich, które używane są często przy ochronie przed słońcem. Taka pianka neoprenowa kitesurfing zapewni nam adekwatną izolację termiczną. Niektórzy mogą stwierdzić iż chronić przed słońcem może nas krem z filtrem, jednak biorąc pod uwagę kontakt z wodą, musielibyśmy nakładać go dosłownie co chwilę, a nie było by to ekonomiczne.

Jedno przemyślenie nt. „Pianka kitesurfing – pianka neoprenowa do kitesurfingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *