Kitesurfing: Jaką drogę wybrać jako kitesurfer by podzielić przyjemne razem z wartościowym ?

Niejeden śni o połączeniu swoich ulubionego zajęcia i zainteresowań z pracą oraz ideą na utrzymanie. No bo co może być fantastyczniejszego, niż otrzymywanie wynagrodzenia na czymś, co się kocha? Istnieje bardzo wiele dróg do tego, aby uzyskać taki stan rzeczy. Jedną z najbardziej fascynujących jest zdecydowanie sport.

I nie tworzę tutaj fantazji tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym skoczkiem narciarskim czy następnym Mohammedem Alim , bo dla zwykłych ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O co więc chodzi ? Kitesurfing oczywiście !

Kurs instruktora kitesurfingu 

Gdy już mamy podstawowy kurs to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody jako instruktor kitesurfingu. W tym celu ukończyć należy kurs instruktora kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Strona teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszt takiego kursu wynosi około dwóch tysięcy złotych . Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego wyzwania trzeba mieć ukończone osiemnaście lat.

Nie jest najistotniejsze , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. warto jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dosyć ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co przekazujemy kursantom. Należy więc podchodzić do swoich obowiązków z optymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

Wiadomo powszechnie że niezbędny do rozpoczęcia pracy jest kurs instruktora kitesurfingu, który znajdziesz między innymi na stronie: www.kitesurfingsklep.pl/kurs-instruktora-kitesurfingu. Niezależnie od powyższego, warto mieć również umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te minima , kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

Ta aktywność z nurtu sportowa jest w stanie zapewnić wiele rozrywki i emocji , a opanowanie elementarnych sposobów manewrowania do najbardziej czasochłonnych nie należy, albowiem po kilkunastu walecznych godzinach nauki można już w miarę sprawnie poruszać się na desce. W drugiej kolejności, gdy dobrze dajemy sobie radę już ze sprzętem i posiadamy pewne godziny wypływane, w tym momencie nic nie hamuje nas aby ukończyć potrzebne kurs instruktora kitesurfingu i zacząć zarabianie na nauczaniu, czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów tego sportu , opuszczając tym samym mało interesujące zajęcie. I o tym właśnie jest czytany przez Ciebie artykuł !

Omawiany tu kitesurfing to sport w zasadzie podobny do windsurfingu, z tym, że w miejsce żagla wykorzystuje się latawiec o dość niemałej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach dość często można spotkać wyznawców kitesurfingu. Jak stać się jednym z nich?

Potrzeba odbyć trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak obchodzić się ze sprzętem oraz radzić sobie w akwenie . Po jego ukończeniu będziemy umieć już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do uprawiania kitesurfingu . Kursy takie odbywają się najczęściej nad jeziorem i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie należy się troskać jego brakiem przed rozpoczęciem nauki .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *