Jaką drogę wybrać jako kitesurfer w pracy instruktora kite

Bardzo wielu ludzi roztrząsa po nocach o połączeniu swoich ulubionego zajęcia i zainteresowań z pracą oraz ideą na utrzymanie. No bo co może być fantastyczniejszego, niż zdobywanie pieniędzy na czymś, co się kocha? Mamy bardzo wiele sposobów do tego, aby osiągnąć taki stan rzeczy. Jedną z lepszych jest zdecydowanie sport.

I nie tworzę tutaj fantazji tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym skoczkiem narciarskim czy następnym Rocky Balboa , bo dla dużej rzeszy ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O co więc chodzi ? Kitesurfing oczywiście !

Kursy na instruktora kitesurfingu

Kiedy mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody z nauką innych. W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Strona teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Cena takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego kursu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Nieważne , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kursy na instruktora kitesurfingu doskonale przygotują nas do tej roli. warto jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem w miarę ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co przekazujemy innym ludziom . Należy więc podchodzić do swoich obowiązków z największym możliwym skupieniem i zaangażowaniem.

Kurs instruktora kitesurfingu

To hobby sportowe ma sposobność zapewnić wiele rozrywki i odczuć, a opanowanie podstawowych ruchów do wymagających ogromnych nakładów czasu nie należy, gdyż po kilkunastu walecznych godzinach nauki można już całkiem sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, gdy nieźle dajemy sobie radę już ze sprzętem i posiadamy pewne doświadczenia , w zasadzie nic nie hamuje nas aby ukończyć nieodzowne kurs instruktora kitesurfingu i zacząć zarobkowanie na nauczaniu, czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów tego sportu , opuszczając tym samym mało interesujące zajęcie. I o tym właśnie jest ten wpis!

Omawiany tu kitesurfing to sport bardzo podobny do windsurfingu, z tym, że miast żagla wykorzystuje się latawiec o dość sporej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na krajowych plażach w miarę często można spotkać wyznawców kitesurfingu. Jak być jednym z nich?

Otóż należy odbyć trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak obchodzić się ze sprzętem oraz radzić sobie na jeziorze. Po jego skończeniu będziemy potrafić już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do pływania na kitesurfingu. Zajęcia takie odbywają się zwykle nad jeziorem i trwają kilkanaście godzin. Duża rzesza organizatorów daje także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie należy się martwić jego brakiem przed rozpoczęciem kursu .Wiadomo powszechnie że niezbędny do rozpoczęcia pracy jest Instruktor kitesurfingu kurs. Oprócz tego , warto mieć również zdolność szybkiego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te przymioty, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *